Kryesore

4 të arrestuar në Memaliaj, policia sekuestron 3 mijë euro të falsifikuara

Policia ka sekuestruar 3 mijë euro të falsifikuara ndërsa 4 persona janë vënë në pranga. Arrestimet janë bërë gjatë mëngjesit të sotëm në Memaliaj. Burime…

Lexo me shume

Gjirokastër, qyteti i gurtë që të mbërthen me magjinë e vet turistet e huaj

Gjirokastra, qyteti që të mbërthen me magjinë e vet. Aty ku çatitë e gurta hedhin valle me njëra – tjetrën, ndërsa shtëpitë karakteristike përqafohen përreth…

Lexo me shume

Greqia tjetër mesazh Shqipërisë: Ja kushtet që duhet të plotësoni për integrimin në BE

Presidenti i Greqisë, Prokopios Pavloulos i ka dërguar sërish një mesazh shumë të qartë Shqipërisë, por edhe Maqedonisë e Turqisë, kur bëhet fjalë për integrimin…

Lexo me shume

Debutimi me roveshatë i Kocionis me Luftëtarin pushton mediat greke

Dhimitris Kocionis ishte afruar te Luftëtari për të bërë diferencën në qendër të mbrojtjes. Por futbollisti më i ri i gjirokastritëve ka bërë diferencën dje…

Lexo me shume

Gjirokastër, pranga dy personave të dënuar për vjedhje

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona të shpallur në kërkim për vjedhje. Mësohet se personat e arrestuar janë shtetasit Fatjon Gjojdeshi dhe…

Lexo me shume

Ahmataj prezanton dy përforcimet e fundit nga Greqia: Luftëtari im mbijeton në Superiore

Julian Ahmataj, në një prononcim si trajner i skuadrës së Luftëtarit është optimist dhe ka besim se skuadra e tij do të mbijetojë. “Një sfidë…

Lexo me shume

Arrestohet organizatori i grabitjes

Policia e Tepelenës ka identifikuar brenda një kohe të shkurtër autorët e grabitjes së dhunshme të kambistit me 22 janari në Memaliaj. Policia e Tiranës…

Lexo me shume

Debate të ashpra në Kuvend/ Rama: Familjes time i ha ato që nuk thuhen. Berisha: Je fundërrinë

Përplasje të ashpra në Kuvend mes Edi Ramës dhe Sali Berishës. Ish-kryeministri akuzoi bashkëshorten e Ramës se është aksionere te ABI Bank. Por përgjigjia e kreut…

Lexo me shume

Goditi me qytën e pistoletës kambistin dhe gruan e tij në Memaliaj e iu mori paratë, arrestohet në Shkodër autori

lirjan Korbi është autori i dhunës dhe grabitjes së kambistit në Gjirokastër, Mustafa Mustafai, ndërsa plagë mori edhe bashkëshortja e tij, Thëllëze Mustafai, 67 vjeçe. Ai…

Lexo me shume

KUKESI E PRISTE PER FIRME, PORTIERI ZGJEDH LUFTETARIN

Edvan Bakaj është afrimi surprizë i Luftëtarit në merkaton e janarit. Në orët e vona të mbrëmjes portieri ka zgjedhur gjirokastritët, duke mos pranuar të…

Lexo me shume

DESHTIMI NE MERKATON E VERES, LUFTETARI LARGON TE GJITHE “SLLAVET”

Pas serbit Vladan Milosavljev dhe boshnjakut Nemanja Janiçiç, “Panorama Sport’ mëson ekskluzivisht se klubi i Luftëtarit ka prishur marrëveshjen edhe me malazezin Balsa Radoviç. Mesfushori…

Lexo me shume

KERKIME PER NAFTE NE PARKUN E ZAGORISE? RAMA: NUK BEN VAKI…

Lexo me shume

TRITOLI NE GJIROKASTER, BIZNESMENI NJIHEJ ME DY EMRA

Lexo me shume

Gjykata e Posaçme i kthen SPAK për plotësim dosjen “339”

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka kthyer për plotësim hetimesh një nga fraksionet e dosjes “339”. Gjykata i ka dhënë SPAK…

Lexo me shume

DEGJESE PUBLIKE ME TEME SISTEMIMIN E MUZEUMEVE

U zhvillua mengjesin e sotem ne qendren kulturore musine kokalari degjesa publike sistemimi I muzeumeve.degjesa u organizua nga bashkia gjirokaster ne bashkepunim me fondin shqiptar…

Lexo me shume

LEKUNDJE TERMETI TRONDITIN JUGUN E VENDIT

Një tjetër lëkundje tërmeti eshte ndiere ne Shqiperi me epiqender ne Radhime te Vlores. Sipas te dhenave qe ka regjistruar IGJEUM, termeti i fundit u…

Lexo me shume

ARRESTOHEN 3 QYTETARE PER KALIM ILEGAL NE KUFIRIN SHQIPTAROGREK

Arrestohet shtetasi Feti Qemali nga Durresi si dhe ju referuan materialet ne prokurorine prane gjykates se shkalles se pare Gjirokaster per shtetasit Fatmir Mece dhe…

Lexo me shume

Leishmanoza nga semundjet infektive me te rrezikshme si per qente dhe per njerezit.

Leishmanioza, sëmundja vdekjeprurëse, ka prekur në masë qentë e rrugës dhe jo vetëm. Tek njeriu ajo transmetohet nëpërmjet mushkonjave.Kryesisht janë qentë e rrugës, të pambrojtur,…

Lexo me shume

VAZHDON BLERJA E PRODUKTEVE USHQIMORE ME ANE TE LISTAVE NE DYQANET E GJIROKASTRES

Në qytetin e Gjirokastrës ndihet ekonomia e ulët dhe rritja e papunësisë.Këto faktorë i bëjnë qytetarët të detyruar të blejnë produktet ushqimore që u nevojiten…

Lexo me shume

U ZHVILLUA KONCERT KLASIK NGA KONSERVATORI I BARIT NE BASHKEPUNIM ME LICETE ARTISTIKE TE VLORES DHE GJIROKASTRES

Konsullata e Pergjithshme te Italise ne Vlore , Konsullata Italiane e Nderit ,Bashkia Gjirokaster , Drejtoria Arsimore dhe DRKK Gjirokaster me pjesmarrjen e studenteve te…

Lexo me shume

QYTETARET TEJMBUSHIN SALLEN E TEATRIT ZIHNI SAKO POR S MARRIN MESAZHIN QE PERCJELL SHFAQJA

Edhe pse festivali teatror Kadri Roshi i solli gjallëri qytetit të gurtë për një javë rrjesht duke e shëndërruar sallën e teatrit Zihni Sako të…

Lexo me shume

PERFUNDOI FESTIVALI TEATROR KADRI ROSHI,KOMEDIA FQINJET NGA TEATRI ZIHNI SAKO U SHPALL SHFAQJA ME E MIRE

Përfundoi festivali teatror “Kadri Roshi” me shfaqjen komedi thriller “Në shtëpi në orën 7” nga trupa e teatrit Petro Marko.Kjo shfaqje u mirëprit më së…

Lexo me shume

122 RASTE DIVORCESH TE REGJISTRUARA PRANE GJYKATES SE APELIT GJIROKASTER

PRANE GJYKATES SE SHKALLES SE PARE GJIROKASTER JANE REGJISTRUAR 122 RASTE DIVORCESH.SHKAQET JANE NGA ME TE NDRYSHMET KU MBIZOTERON MOSPERPUTHJA E KARAKTERIT MES CIFTEVE BASHKESHORTORE.NE…

Lexo me shume