Debate të ashpra në Kuvend/ Rama: Familjes time i ha ato që nuk thuhen. Berisha: Je fundërrinë

Përplasje të ashpra në Kuvend mes Edi Ramës dhe Sali Berishës. Ish-kryeministri akuzoi bashkëshorten e Ramës se është aksionere te ABI Bank. Por përgjigjia e kreut…

Lexo me shume

Goditi me qytën e pistoletës kambistin dhe gruan e tij në Memaliaj e iu mori paratë, arrestohet në Shkodër autori

lirjan Korbi është autori i dhunës dhe grabitjes së kambistit në Gjirokastër, Mustafa Mustafai, ndërsa plagë mori edhe bashkëshortja e tij, Thëllëze Mustafai, 67 vjeçe. Ai…

Lexo me shume

KUKESI E PRISTE PER FIRME, PORTIERI ZGJEDH LUFTETARIN

Edvan Bakaj është afrimi surprizë i Luftëtarit në merkaton e janarit. Në orët e vona të mbrëmjes portieri ka zgjedhur gjirokastritët, duke mos pranuar të…

Lexo me shume

HYN NE FUQI LIGJI, JA 22 KATEGORITE E TE BURGOSURVE QE DO IZOLOHEN NGA SOT

Kushtet e rrepta, 1 takim dhe telefonatë të regjistruar në muaj, 1 orë ajrim, ndalim të parave dhe çdo sendi. Ministrja Gjonaj: Në grupin e…

Lexo me shume

Identifikohet grabitësi i bankës në Tepelenë, kërkohej dhe për…

Policia e Tepelenës ka vijuar edhe sot kërkimet për kapjen e autorit të grabitjes së bankës së nivelit  të dytë ditë ne djeshme në këtë…

Lexo me shume

Operacion i madh antidrogë në Gjirokastër, sekuestrohen 700 kg kanabis

Policia kufitare e Gjirokastrës si rezultat i një operacioni që ka zgjatur 48 orë, ka kapur sot rreth 700 kg lëndë narkotike e dyshuar kanabis,…

Lexo me shume

RAPA IU KERKON FALJE PUBLIKE TIFOZAVE. TIFOZAT: MOS E ULNI KOKEN, FAJI ESHT I TE TJEREVE

Luftëtari pësoi dje një humbe të rëndë në shtëpi, duke u poshtëruar nga Kastrioti me rezultatin 1-5. Me këtë humbje, bluzinjtë e ndjejnë tashmë veten…

Lexo me shume

Krijohet Komiteti Rajonal i Zonave te Mbrojtura

Ne Prefekturen e Gjirokastres eshte krijuar  Komiteti Rajonal I Menaxhimit te Zonave te Mbrojtura me perfaqesues te drejtorise se agjensise kombetare te zonave te mbrojtura…

Lexo me shume

LUFTETARI NE SITUATE DRAMATIKE, KASTRIOTI E POSHTERON NE GJIROKASTER

Që luftëtari ishte dobësuar pas largimit të Rrocës, Shkurtajt dhe Mirasavljev, nuk kishte diskutim, por që të poshtërohej në këtë mënyrë nga Kastrioti i vendit…

Lexo me shume

Kujtohet në Prishtinë 90-vjetori i regjisores Xhanfise Keko, ‘Koha e Pelikulës’ vjen si rrëfim

Në Kino ABC u shfaq filmi “Koha e pelikulës” i regjisorit Mevlan Shanaj, që i dedikohet regjisores që hodhi themelet e filmit artistik shqiptar për…

Lexo me shume