Rama nuk komenton ,ps fiton bashkine

Në takimin  me mbështetësit në Gjirokastër, kryeministri Edi Rama deklaroi pritshmëritë e socialistëve për të marrë edhe këtë Bashki në zgjedhjet e ardhshme lokale, që…

Lexo me shume

Edi Rames duhet ti ndalohet me ligj te merret me poltike.

Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e humbin pushtetin mbi vetveten! Dhe si të tillë, çdokund…

Lexo me shume

Opozita djeg mandatet

Protestë e opozitës dhe vendimi për të djegur mandatet kanë zënë hapësirë edhe në mediat ndërkombëtare. Në një prononcim për ‘Associated Press’, Basha është shprehur…

Lexo me shume

Bypassi i Tepelenes

Investimi për ndërtimin e bypass-it të Tepelenës po shkakton probleme për banorët e të paktën 4 fshatrave që lidhen me qytetin duke përdorur pasarelën historike…

Lexo me shume

Vrau shokun arrestohet,policia kap 3 hajdut

Gjirokastër. Në vijim të ngjarjes së ndodhur në datë 19.02.2019, ku në zonën e Malëshovës, Bashkia Këlcyrë, në vendin e quajtur “Lugu i Thellë” u…

Lexo me shume

Dy jave i zhdukur,gjendet pa jete 33 vjecari

Një 32-vjeçar, i cili rezultonte i humbur është gjetur i vrarë në fshatin Brezhdan të Përmetit. Sipas policisë, Sokol Rama kishte humbur kontatet me familjen…

Lexo me shume

Bizneset ankohen per punimet ne qafen e pazarit:Nuk punohet fare

Dhjetera biznese artizane qe operojne ne qafen e pazarit ne Gjirokaster  gjate periudhes se  dimrit jane teresisht te falimentuar .Puna per ta nsi me hapjen…

Lexo me shume

Kolonjaret ne proteste

Banorët e fshatit Kolonjë në Njësinë Administrative Picar, kanë protestuar sot në qendër të fshatit kundër projektit për ndertimin e  nje  heci . Ata I…

Lexo me shume

Tjeter operacion antidroge

Tjetër operacion antidrogë është zhvilluar në Greqi, ku protagonist janë shtetasit shqiptarë. Policia greke ka ndaluar dy automjete, njëri kontrollonte rrugën dhe tjetri transportonte lëndën…

Lexo me shume

Kanabisi nxit vetvrasje

Tymosja e kanabisit në adoleshencë rrit rrezikun e prekjes nga depresioni dhe vetëvrasja, thotë një studim i ri. Hulumtuesit nga Amerika dhe Britania kanë zbuluar…

Lexo me shume