14 Marsi ,dita e veres

Dita e Verës është një festë pagane me origjinë të lashtë. Festimi kryhet në nderim të natyrës së bukur shqiptare dhe bimësisë që merr jetë…

Lexo me shume

TJETER OPERACION NE GREQI

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia greke, ndërsa një tjetër u shpall në kërkim pasi u kapën duke transportuar drogë. Shqiptarët u vunë në pranga…

Lexo me shume

LODRAT E RREZIKSHME PER FEMIJET

Tregu i lodrave në vendin tonë do të ketë një kontroll referuar disa kritereve, njofton Inspektoriati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut. Mjekët toksilogë njoftojnë se…

Lexo me shume

RRITET PAPUNESIA

Papunësia në Shqipëri u rrit me 0.1 pikë përqindjeje në tremujorin e fundit të vitit të kaluar, teksa krijimi i vendeve të punës në ekonomi…

Lexo me shume