Flamur Golemi dorezon mandatin e deputetit ,ne gare per bashkine

Partia Socialiste po kryen sondazhet e fundit në bazë për kandidatët e mundshëm që do të garojnë për 61 bashkitë në zgjedhjet e 30 qershorit….

Lexo me shume

6 muaj nga vdekja e Kacifas

6 muaj nga vdekja e Kostandin Kacifas, minoritarit grek të vrarë në Bularat gjatë përplasjes me armë me Policinë. Ngjarja tensionoi jo pak marrëdhëniet mes…

Lexo me shume

Mbyllen dyert e kishes

Hapja e katedrales “Ngjallja e Krishtit” ne vitin 2016 ne qytetin e Gjirokasters ka krijuar konfunzion tek dhjetra besimtare te cilet ne prag te festave…

Lexo me shume

PASHKET KTHEJNE EMIGRANTET NE ATDHE

Festa e Pashkëve që kremtohet këtë fundjavë ka shtuar fluksin e emigranteve në pikat doganore, që lidhin vendin tonë me Greqinë. Fluks emigrantësh janë regjistruar…

Lexo me shume

Lumi Drino, vend-depozitimi mbetjesh

Kjo është pamja e Lumit Drino këtë fund prilli pranë qytetit të Gjirokastrës! Derdhja e ujërave të zeza ka shkaktuar emergjencë mjedisore në një gjatësi…

Lexo me shume

Deklarata bombe e atdhetareve:eshtrat e ushatreve rivarrosini ne Greqi

PËRMBAJTJA E DEKLARATËS – KËRKESËS SONË ËSHTË KJO SI MË POSHTË” Ne si përfaqësues të këtyre shoqatave Patriotike – Atdhetare, artikuluar përpilues nënshkrues firmëtarë të…

Lexo me shume

Shkeputja e energjise shkakton deme ne biznese dhe elektroshtepiake

Ndërprerja pa paralajmërim e energjise elektrike nga ana e kompanisë , po shkakton prishje të pajisjeve të rëndësishme të bizneseve por edhe demtim te paisjeve…

Lexo me shume

Vellezerit shqiptar spektakel ne Itali

Një përleshje me thika është regjistruar mbrëmjen e së premtes mes 4 shqiptarëve në parkingun e një supermarketi në zonën pranë Capitinit në Perugia.  Dyshohet…

Lexo me shume

Policia Kufitare godet një rast të armëmbajtjes pa leje.

Arrestohet në flagrancë poseduesja e armës së zjarrit. Sekuestrohet një armë zjarri (pistoletë) dhe 9 fishekë. Shërbimet e Policisë Kufitare në zbatim të masave për…

Lexo me shume

Banesa e Avni Rustemit e harruar .Premtimet i mer era

Banesa e atdhetarit Avni Rustemi ne Libohove ka mbetur ne te nejten gejndje ,strukutra e saj eshte rrenuar e po ashtu banesa nuk mirmebahet as…

Lexo me shume