Taksa mbi blerjet online

Blerjet online do të bëhen më të shtrenjta pasi Drejtoria e Përgjithshme e Doganave me një udhëzim të posaçëm vendosi të taksojë edhe vlerën e…

Lexo me shume

Minatoret serish ne proteste

Minatorët kanë vijuar edhe ditën e sotme protestën e tyre, për të fitur kështu njëherë e mirë statusin e minatorit. Prej disa ditësh, minatorët në…

Lexo me shume

Tepelena cel sezonin turistik

Ndërthurja e historisë dhe bukurive natyrore janë oferta e Tepelenës për turistët vendas e të huaj. Të gjitha u prezantuan në panairin në qendër të…

Lexo me shume

Ndalni dhunen ne proteste

E tërë familja e OSBE-së — Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, Kryetari i Radhës i OSBE-së dhe ministri i Jashtëm e për Evropën i Sllovakisë,…

Lexo me shume

Misioni i Frontex

Vetëm pak ditë nga zyrtarizmi i marrëveshjes, FRONTEX  ka nisur nga puna për vrojtimin dhe  ruajtjen e pikave  kufitare në atë të Kakavijës dhe të…

Lexo me shume

Shkarkohet Arben Pasho

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Gjirokastrës, Arben Pasho. Ky i fundit nuk ishte i pranishëm në seancë gjatë…

Lexo me shume

Pezullohet trajneri,zvtrajneri dhe dy futbolliste

Klubi i futbollit Luftetari, pasi ka ndjekur me shqetesim ecurine e skuadres dhe sidomos humbjen e thelle ne takimin perballe Tiranes, cka solli edhe eliminimin…

Lexo me shume

Asnje gjurme nga 55 -vjecari i mbytur ne lume

Ende nuk ka asnjë gjurmë nga trupi i 55-vjeçarit, Arben Shaqiri, që  dyshohet se u mbyt pasditen e së dielës(12 maj 2019) në lumin Bistrica…

Lexo me shume

80 BIZNESE TE MBYLLYRA NE 18 SHTATORI

80 biznese te vogla jane mbyllur vetem pergjate vitit 2019 ne lagjen “18 shtatori”ne Gjirokaster. Pjesa me e madhe e ketyre bizneseve nuk kane arritur…

Lexo me shume

Sarandë, mbytet në lumë 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është mbytur në lumin e Bistricës dhe që prej ditës së djeshme kanë nisur kërkimet për gjetjen trupit. Mësohet se 55-vjeçari, i identifikuar…

Lexo me shume