Reagon Tavo

Pas akuzave të aksionerit të Luftëtarit, Bekim Halilaj, ku në prononcimin e tij  shprehej ndër të tjera se ish-presidenti Tavo, po e dëmton klubin duke…

Lexo me shume

16 Shtete ku prostitucioni eshte i ligjshem

Puna më e vjetër në botë është konsideruar prej kohësh si një zgjedhje e urryeshme dhe pa shumë mund. Prostitucioni ekzistonte, ekziston dhe do të…

Lexo me shume

Banoret e Hoshteves me probleme te shumta

Në Hoshtevë të Zagorisë 2 vjet pas shkatërrimit të urës 200 vjeçare të Ali Pashës banorët flasin për vështirësi të shumta.Në verë thotë kryetari i…

Lexo me shume

Bllokohen dy bujtina

  Në Gjirokastër, 2 bujtina familjare janë bllokuar prej Drejtorisë së Tatimeve gjatë korrikut, për shkak të operimit në informalitet.Problemi sipas kreut lokal të tatimeve,…

Lexo me shume

Turi i takimeve të kreut të opozitës, Lulzim Basha me strukturat e Partisë Demokratike, po zhvillohet në Jug të vendit. Nga Himara, kryedemokrati Basha tha…

Lexo me shume

Ramiz Lala konfirmohet ne detyre

Ramiz Lala, Kryetar i Gjykatës Administrative Gjirokastër është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.Trupa gjykuese për Lalën përbëhej nga Etleda Çiftja, Firdes…

Lexo me shume

“Djemte e Gjirokastres “kerkese Ministrise se Kultures

Forumi “Djemte e Gjirokasters” kane ringritur edhe njehere zerin per perfundimin e bustit te patrioti Elmaz Boce, i cili ka qenë një ndër themeluesit e…

Lexo me shume

“Kur të ha viçi ty dhe jo ti viçin”

“Kur të ha viçi ty dhe jo ti viçin” . Ky reagim sarkastik është i avokatit Altin Goxhaj, teksa tund një faturë restoranti në Sarandë….

Lexo me shume

Gjon Fusha drejtuesi me i ri i Apelit ne Gjirokaster

Këshilli i Lartë i Prokurorisë në mbledhjen e së premtes mori disa vendime. Krahas emërimit të 6 studentëve të diplomuar nga shkolla e Magjistraturës, KLP…

Lexo me shume

MUNGESA E URES PENALIZON BANORET NE LAZARAT

E VETMJA MUNDESI MBIJETESE PER BANORET NE LAZARAT ESHTE BLEGTORIA DHE BUJQESIA POR KJO E FUNDIT MBETET E PENALIZUAR ME TOKA DJERRE PER SHKAK TE…

Lexo me shume