Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në vendin e quajtur “Kthesa e Valohovës” në Bistricë. Nga kqyrja paraprake e trupit të viktimës nuk janë gjetur…

Lexo me shume

Greqi, shqiptari përplas 5 çiklistë në mes të errësirës, vdes vëllai binjak 14 vjeçar

Një 44-vjeçar shqiptar ka përplasur me makinë 5 çiklistë ku mbeti  i vdekur një 14 vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Karavomylos të Greqisë, rreth  orës 22:00…

Lexo me shume

Ndalohen 1300 azilantë, operacioni i FRONTEX në kufi që prej majit

FRONTEX, misioni ndërkombëtar i kontrollit të kufirit bëri publike disa prej rezultateve të punës disa mujore të efektivëve nga disa vende përgjatë vijës së kufirit…

Lexo me shume

Radhë të gjata për pasaporta

Në kulmin e sezonit turistik është shtuar edhe numri i qytetarëve që aplikojnë për pasaporta dhe karta identiteteti. Situata paraqitet problematike në disa qytete të…

Lexo me shume

Dyshime për dy raste të reja me antraks tek të imtat në Gjirokastër

Sëmundja e plasjes te bagëtitë e imëta duket të jetë sërish një këmbanë alarmi për fermerët e Gjirokastrës. Deri më tani janë dy raste të…

Lexo me shume