GJIROKASTRA PERMES PIKTURES,LIBRIT DHE FOTOGRAFISE.EKSPOZITE DITEN E DJESHME NE QAFEN E PAZARIT

Një ndër aktivitetet e organizuara në kuadër të eventit Kult Art prej TID Gjirokastra në bashkëpunim me bashkinë e qytetit ishin dhe ekspozitat e ndryshme…

Lexo me shume

ZHVILLOHET MBLEDHJA E DYTE E KESHILLIT BASHKIAK.POLEMIKA MES ANETAREVE TE KESHILLIT DHE KOMUNITETIT ROM DHE EGJIPTIAN

Sot është zhvilluar mbledhja e dytë e këshillit bashkiak në bashkinë Gjirokastër ndërkohë që në rendin e ditës ishin: -Vendimi për dhënien e ndihmës ekonomike…

Lexo me shume

LUFTETARI DHE LACI NDAHEN NE BARAZIM 1-1,POLEMIKA PAS NDESHJES SHKAK NJE PENALLTI E DYSHIMTE NE FAVOR TE EKIPIT LACIAN

Pasditen e se shtunës në stadiumin Gjirokastra u zhvillua takimi Luftëtari-Laçi në kuadër të javës së 6-t të Kategorisë Superiore dhe u ndal në barazim…

Lexo me shume

ZHVILLOHET EVENTI KULT ART NE GJIROKASTER NE KUADER TE DITES KOMBETARE TE TRASHEGIMISE KULTURORE

Gjate kesaj fundjave Bashkia Gjirokastër në bashkëpunim me shoqaten TID Gjirokastra organizoi eventin “Kult Art” në Pazarin e Gjirokastrës me rastin e 29 Shtatorit ditës…

Lexo me shume

PSE PO LARGOHET RINIA SHQIPTARE?

Pse po largohet rinia shqiptare nga vendi yne? Kjo eshte nje pyetje qe e has kudo por qe nje pergjigje nuk ka.Ka vetem mendime,analiza,statistika gjithomne…

Lexo me shume

SHENDETESIA FALAS,MIT APO REALITET?

“Shëndetësia falas mit apo realitet” ishte tema e ditës së sotme e emisionit mirëmëngjes ku ka pasur reagime pa fund nga qytetarët.Kamera e ALPO TV…

Lexo me shume

MATERNITETI I GJIROKASTRES,ME PAK LINDJE SE VITIN E KALUAR

Në periudhën janar-gusht të këtij viti janë regjistruar 225 lindje pranë maternitetit të qytetit të Gjirokastrës “Mitro Çuçi”.Në krahasim me një vit më parë ka…

Lexo me shume

NESER ZHVILLOHET NDESHJA LUFTETARI-LACI NE KUADER TE JAVES SE 6 TE KATEGORISE SUPERIORE

Diten e neserme ne oren 16.00 do zhvillohet ndeshja Luftetari-Laci ne kuader te javes se 6 te Kategorise Superiore ne stadiumin Gjirokastra.Trajneri Jorgos Marantas eshte…

Lexo me shume

PAS SKANDALIT TE EMISIONIT STOP NE GJIMNAZIN E LIBOHOVES,PROKURORIA NISI HETIMET PER 8 MESUESIT

Pas skandalit të publikuar në emisionin “Stop”, ku nxënësi Redjon Kenaci edhe pse ndodhej jashtë shtetit, nuk merrte mungesa, madje edhe rezultate pozitive ka nisur ndaj…

Lexo me shume

PREJ DISA ORESH GJIROKASTRA PA ENERGJI ELEKTRIKE,SHKAK PUNIMET NE NENSTACIONIN E RI ELEKTRIK

Prej disa orësh qyteti i Gjirokastrës ka mbetur pa energji elektrike si pasojë e disa punimeve që po kryhen në nënstacionin e ri nga punonjësit…

Lexo me shume