FLUKS QYTETARESH PER KARTAT E IDENTITETIT GJATE MUAJVE TE VERES NE QENDREN ADISA,KARALLI:JANE SHTUAR NE KETE QENDER DHE DY SPORTELE TE TJERA

Në ambientet e ADISA në Gjirokastër vazhdojnë flukset e banorëve për të marrë shërbimet e ofruara nga ky institucion ku ndër prej tyre më i…

Lexo me shume

LUFTETARI FITON ME TURBINEN NDESHJEN E PARE PER KUPEN E SHQIPERISE

U zhvillua pasditen e djeshme ndeshja e turit të parë për Kupën e Shqipërisë mes Luftëtarit dhe Turbinës në fushën e kësaj të fundit.Ndeshja përfundoi…

Lexo me shume

KESHILLI BASHKIAK I GJIROKASTRES 2 MUAJ I KONSTITUUAR,QYTETARET:NUK NJOHIM ASNJE NGA ANETARET E KETIJ KESHILLI

Ka rreth dy muaj që është konstituuar këshilli bashkiak i Gjirokastrës dhe si kurrë më parë të 31 anëtarët e tij,të votuar nga zgjedhjet e…

Lexo me shume

VAZHDOJNE REGJISTRIMET E STUDENTEVE PRANE UNIVERSITETIT EQREM CABEJ,DINE:DERI TANI 160 STUDENTE TE REGJISTRUAR.

Në universitetin Eqrem Çabej të Gjirokastrës vazhdojnë ende regjistrimet e studentëve dhe ndodhen në përfundim të fazës së parë të tyre.Deri tani janë regjistruar 160…

Lexo me shume

Organizohet ne Gjirokaster Tryeza Vendore e Bashkëpunimit Ndër-Institucional për Drejtësinë për të Mitur

“Tryezë Vendore e Bashkëpunimit Ndër-Institucional për Drejtësinë për të Mitur” ishte aktiviteti zhvilluar dje ne Gjirokastër me temë diskutimi “ Forcimin e Drejtësisë për të…

Lexo me shume

U KREMTUA 75 VJETORI I CLIRIMIT TE GJIROKASTRES,18 SHTATORI

Gjirokastra ka qene sot ne feste per te kremtuar 75 vjetorin e Clirimit te qytetit. Dita e konceptuar me nje sere aktivitetesh festive nisi me…

Lexo me shume

Me foton e Enver Hoxhës! Zyrtari i Bashkisë Gjirokastër: Komandantin e dua më shumë se ty, po ik së më prish punë

Ceremonia e 75-vjetorit të çlirimit të Gjirokastrës tek varrezat e Dëshmorëve të rënë për atdheun, u shoqërua me një incident, ku disa ithtarë të ish-diktatorit…

Lexo me shume

NE KINOTEATRIN ZIHNI SAKO U ZHVILLUAN AKTIVITETET PERMBYLLESE NE KUADER TE 75 VJETORIT TE CLIRIMIT TE GJIROKASTRES

Në ambientet e kinoteatrit u zhvilluan aktivitetet përmbyllëse në kuadër të 75 vjetorit të çlirimit të Gjirokastrës. Gjithçka nisi me ekspozitën “Lufta për çlirim përmes…

Lexo me shume

A DUHET TE ULEN BASHA DHE RAMA PER ZGJIDHJEN E KRIZES POLITIKE?

Ka një përkufizim për Shqipërinë politike të këtyre 29 viteve postkomuniste që lidhet edhe me situatën aktuale: Nga kriza vijmë, në krizë shkojmë.Palët janë në…

Lexo me shume

FEMIJET E FAMILJES DURAJ NE MARTALLOZ TE PAMUNDUR PER TE VAZHDUAR SHKOLLEN,SHKAK VARFERIA EKSTREME

Varfëria ekstreme, ka hedhur rrënjë në familjen e Gjolek Duraj në fshatin Martalloz në Bashkinë Memaliaj. Pamundësia financiare, ka ndikuar aq shumë saqë të katër…

Lexo me shume