Gjykata e Posaçme i kthen SPAK për plotësim dosjen “339”

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka kthyer për plotësim hetimesh një nga fraksionet e dosjes “339”. Gjykata i ka dhënë SPAK…

Lexo me shume

DEGJESE PUBLIKE ME TEME SISTEMIMIN E MUZEUMEVE

U zhvillua mengjesin e sotem ne qendren kulturore musine kokalari degjesa publike sistemimi I muzeumeve.degjesa u organizua nga bashkia gjirokaster ne bashkepunim me fondin shqiptar…

Lexo me shume

LEKUNDJE TERMETI TRONDITIN JUGUN E VENDIT

Një tjetër lëkundje tërmeti eshte ndiere ne Shqiperi me epiqender ne Radhime te Vlores. Sipas te dhenave qe ka regjistruar IGJEUM, termeti i fundit u…

Lexo me shume

ARRESTOHEN 3 QYTETARE PER KALIM ILEGAL NE KUFIRIN SHQIPTAROGREK

Arrestohet shtetasi Feti Qemali nga Durresi si dhe ju referuan materialet ne prokurorine prane gjykates se shkalles se pare Gjirokaster per shtetasit Fatmir Mece dhe…

Lexo me shume

Leishmanoza nga semundjet infektive me te rrezikshme si per qente dhe per njerezit.

Leishmanioza, sëmundja vdekjeprurëse, ka prekur në masë qentë e rrugës dhe jo vetëm. Tek njeriu ajo transmetohet nëpërmjet mushkonjave.Kryesisht janë qentë e rrugës, të pambrojtur,…

Lexo me shume

VAZHDON BLERJA E PRODUKTEVE USHQIMORE ME ANE TE LISTAVE NE DYQANET E GJIROKASTRES

Në qytetin e Gjirokastrës ndihet ekonomia e ulët dhe rritja e papunësisë.Këto faktorë i bëjnë qytetarët të detyruar të blejnë produktet ushqimore që u nevojiten…

Lexo me shume

U ZHVILLUA KONCERT KLASIK NGA KONSERVATORI I BARIT NE BASHKEPUNIM ME LICETE ARTISTIKE TE VLORES DHE GJIROKASTRES

Konsullata e Pergjithshme te Italise ne Vlore , Konsullata Italiane e Nderit ,Bashkia Gjirokaster , Drejtoria Arsimore dhe DRKK Gjirokaster me pjesmarrjen e studenteve te…

Lexo me shume

QYTETARET TEJMBUSHIN SALLEN E TEATRIT ZIHNI SAKO POR S MARRIN MESAZHIN QE PERCJELL SHFAQJA

Edhe pse festivali teatror Kadri Roshi i solli gjallëri qytetit të gurtë për një javë rrjesht duke e shëndërruar sallën e teatrit Zihni Sako të…

Lexo me shume

PERFUNDOI FESTIVALI TEATROR KADRI ROSHI,KOMEDIA FQINJET NGA TEATRI ZIHNI SAKO U SHPALL SHFAQJA ME E MIRE

Përfundoi festivali teatror “Kadri Roshi” me shfaqjen komedi thriller “Në shtëpi në orën 7” nga trupa e teatrit Petro Marko.Kjo shfaqje u mirëprit më së…

Lexo me shume

122 RASTE DIVORCESH TE REGJISTRUARA PRANE GJYKATES SE APELIT GJIROKASTER

PRANE GJYKATES SE SHKALLES SE PARE GJIROKASTER JANE REGJISTRUAR 122 RASTE DIVORCESH.SHKAQET JANE NGA ME TE NDRYSHMET KU MBIZOTERON MOSPERPUTHJA E KARAKTERIT MES CIFTEVE BASHKESHORTORE.NE…

Lexo me shume