DEGJESE PUBLIKE ME TEME SISTEMIMIN E MUZEUMEVE

U zhvillua mengjesin e sotem ne qendren kulturore musine kokalari degjesa publike sistemimi I muzeumeve.degjesa u organizua nga bashkia gjirokaster ne bashkepunim me fondin shqiptar…

Lexo me shume

LEKUNDJE TERMETI TRONDITIN JUGUN E VENDIT

Një tjetër lëkundje tërmeti eshte ndiere ne Shqiperi me epiqender ne Radhime te Vlores. Sipas te dhenave qe ka regjistruar IGJEUM, termeti i fundit u…

Lexo me shume

ARRESTOHEN 3 QYTETARE PER KALIM ILEGAL NE KUFIRIN SHQIPTAROGREK

Arrestohet shtetasi Feti Qemali nga Durresi si dhe ju referuan materialet ne prokurorine prane gjykates se shkalles se pare Gjirokaster per shtetasit Fatmir Mece dhe…

Lexo me shume

Leishmanoza nga semundjet infektive me te rrezikshme si per qente dhe per njerezit.

Leishmanioza, sëmundja vdekjeprurëse, ka prekur në masë qentë e rrugës dhe jo vetëm. Tek njeriu ajo transmetohet nëpërmjet mushkonjave.Kryesisht janë qentë e rrugës, të pambrojtur,…

Lexo me shume

VAZHDON BLERJA E PRODUKTEVE USHQIMORE ME ANE TE LISTAVE NE DYQANET E GJIROKASTRES

Në qytetin e Gjirokastrës ndihet ekonomia e ulët dhe rritja e papunësisë.Këto faktorë i bëjnë qytetarët të detyruar të blejnë produktet ushqimore që u nevojiten…

Lexo me shume

PERFUNDOI FESTIVALI TEATROR KADRI ROSHI,KOMEDIA FQINJET NGA TEATRI ZIHNI SAKO U SHPALL SHFAQJA ME E MIRE

Përfundoi festivali teatror “Kadri Roshi” me shfaqjen komedi thriller “Në shtëpi në orën 7” nga trupa e teatrit Petro Marko.Kjo shfaqje u mirëprit më së…

Lexo me shume

122 RASTE DIVORCESH TE REGJISTRUARA PRANE GJYKATES SE APELIT GJIROKASTER

PRANE GJYKATES SE SHKALLES SE PARE GJIROKASTER JANE REGJISTRUAR 122 RASTE DIVORCESH.SHKAQET JANE NGA ME TE NDRYSHMET KU MBIZOTERON MOSPERPUTHJA E KARAKTERIT MES CIFTEVE BASHKESHORTORE.NE…

Lexo me shume

BORDI I KULLIMIT GJIROKASTER NE FAZEN E PUNIMEVE TE RRJETI I KANALEVE KULLUESE

BORDI I KULLIMIT PRANE BASHKISE GJIROKASTER NDODHET NE FAZEN E PUNIMEVE TE PJESA E RRJETIT TE KANALEVE KULLUESE PER FAKTIN SE NDODHEMI NE PRAG TE…

Lexo me shume

U ZHVILLUA MANIFESTIM NE SHESHIN CERCIZ TOPULLI NE KUADER TE THIRRJEVE NACIONALISTE NGA EKSTREMISTET GREKE

Mëngjesin e sotëm në sheshin Çerçiz Topulli të qytetit të Gjirokastrës u zhvillua tubimi paqësor në kuadër nga shoqata të ndryshme patriotike iniciator i të…

Lexo me shume

NDIHET MUNGESA E RESPEKTIMIT TE KALIMIT TE VIJAT E BARDHA

Respektimi i vijave të bardha si nga drejtuesit e mjeteve po ashtu dhe nga këmbësoret duket se nuk zbatohet nëqytetin e Gjirokastrës.Në shumicën e rasteve…

Lexo me shume