KOMBETARJA KUQ E ZI I DHURON FITOREN TURQISE DUKE SHUAR SHPRESAT PER KUALIFIKIMIN NE EURO 2020

Shqipëria ka dalë e humbur nga ndeshja eliminatore e Europianit kundër Turqisë pasi është mposhtur me rezultatin minimal 1-0 në Stamboll. Kuqezinjtë të cilët në…

Lexo me shume

VJEN HUMBJA E PARE PER TRAJNERIN MARANTAS,SKENDERBEU MUND LUFTETARIN 2-0

Në kuadër të javës së 7 të kategorisë superiore u zhvillua në fushën e vështirë të Korçës ndeshja Skënderbeu-Luftëtari e cila përfundoi me rezultatin 2-0…

Lexo me shume

SOT LUHET NDESHJA SKENDERBEU-LUFTETARI NE KUADER TE JAVES SE 7 TE SUPERLIGES SHQIPTARE

Në kuadër të javës së 7 të Superligës do zhvillohet ndeshja Skënderbeu-Luftëtari pasditen e sotme. Në një deklaratë për mediat trajneri Jorgos Marantas u shpreh…

Lexo me shume

LUFTETARI KALON TURIN E PARE TE KUPES SE SHQIPERISE DUKE MUNDUR TURBINEN

Luftëtari kaloi turin e parë të kupës së Shqipërisë duke mundur ekipin e Turbinës me rezultatin 2-1 mesditën e djeshme. Golat u shënuan nga Rapo…

Lexo me shume

LUFTETARI DHE LACI NDAHEN NE BARAZIM 1-1,POLEMIKA PAS NDESHJES SHKAK NJE PENALLTI E DYSHIMTE NE FAVOR TE EKIPIT LACIAN

Pasditen e se shtunës në stadiumin Gjirokastra u zhvillua takimi Luftëtari-Laçi në kuadër të javës së 6-t të Kategorisë Superiore dhe u ndal në barazim…

Lexo me shume

NESER ZHVILLOHET NDESHJA LUFTETARI-LACI NE KUADER TE JAVES SE 6 TE KATEGORISE SUPERIORE

Diten e neserme ne oren 16.00 do zhvillohet ndeshja Luftetari-Laci ne kuader te javes se 6 te Kategorise Superiore ne stadiumin Gjirokastra.Trajneri Jorgos Marantas eshte…

Lexo me shume

LUFTETARI I GEZOHET BARAZIMIT TE MARRE NE LORO BORICI

Ditën e djeshme u zhvillua ndeshja Vllaznia-Luftëtari.Të dyja ekipet ndahen në barazim pa gola.Vendasit edhe pse kishin disa raste për shënim, nuk arritën të shënonin….

Lexo me shume

TE DIELEN LUHET NDESHJA VLLAZNIA-LUFTETARI.MARANTAS:DO LUAJME PER REZULTAT POZITIV NE SHKODER.

Ditën e dielë në orën 16.00 do zhvillohet ndeshja deçizive Vllaznia-Luftëtari në kuadër të javës së 5-t të Kategorisë Superiore.Kamera e Alpo Televizion u ndal…

Lexo me shume

LUFTETARI FITON ME TURBINEN NDESHJEN E PARE PER KUPEN E SHQIPERISE

U zhvillua pasditen e djeshme ndeshja e turit të parë për Kupën e Shqipërisë mes Luftëtarit dhe Turbinës në fushën e kësaj të fundit.Ndeshja përfundoi…

Lexo me shume

KOMBETARJA E SHQIPERISE FITORE SPEKTAKOLARE NDAJ ISLANDES 4-2

Kombetarja jone ka gjetur fitoren e 3-të në këto 6 ndeshje në kuadër të grupit H të Eliminatoreve të Evropianit të 2020-ës, pasi të martën…

Lexo me shume